604 974 474 kontakt@kids-montessori.pl

Aktualności

 • ZABAWY SENSOPLASTYCZNE W ŻŁOBKU - "W marcu jak w garncu"

  Dodano: 2024-03-20
  ZABAWY SENSOPLASTYCZNE W ŻŁOBKU -

  Więcej
 • WARSZTATY PRZYRODNICZE W ŻŁOBKU - LOTOPAŁANKA

  Dodano: 2024-03-15
  WARSZTATY PRZYRODNICZE W ŻŁOBKU - LOTOPAŁANKA

  Więcej

Toddlers

PLAN DNIA >>>

WYPRAWKA >>>

ZAJĘCIA DODATKOWE >>>

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE >>>

 

niepubliczne przedszkole Otrębusy niepubliczne przedszkole Otrębusy niepubliczne przedszkole Otrębusy niepubliczne przedszkole Otrębusy

Zapraszamy do naszej montessoriańskiej społeczności dzieci już od pierwszego roku życia do grupy żłobkowej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom maluszków, przygotowaliśmy w naszym przedszkolu otoczenie w taki sposób, aby nasi najmniejsi montessorianie czuli się u nas jak najlepiej.

W przestronnej, przygotowanej specjalnie dla nich sali, dzieci mogą rozwijać zarówno małą, jak i dużą motorykę.

W placówce znajduje się również sala do snu podczas dnia z odpowiednimi materacykami, do której dzieci mogą udać się w odpowiedniej dla siebie porze dnia, aby odpocząć.

Zgromadzone pomoce dydaktyczne, jak i starannie dobrane naturalne zabawki, stymulują zarówno rozwój mowy jak i wszechstronny rozwój dziecka. Pobudzają chęć odkrywania i poznawania świata, rozwijają zmysły oraz umiejętności pojawiające się w poszczególnych fazach rozwoju.

Edukacja w grupie toddlers przebiega z wykorzystaniem elementów programu Montessori, przede wszystkim ćwiczeń muzycznych, ruchowych oraz gier i zabaw.

Współpraca i komunikacja między dziećmi oraz nauczycielami jest ułatwiona poprzez wprowadzenie podstawowych gestów języka miganego (np. proszę, dziękuję, jeść, pić, chłopiec, dziewczynka, siusiu, spać, itp.).

Nauka odbywa się w bardzo przyjaznej formie dla dzieci łączącej komunikację werbalną i pozawerbalną, tj. śpiew piosenki z jednoczesnym pokazywaniem gestów.

 

facebook