604 974 474 kontakt@kids-montessori.pl

Aktualności

 • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI - PIKNIK JESIENNY.

  Dodano: 2020-09-23
  PIERWSZY DZIEŃ JESIENI - PIKNIK JESIENNY.

  Więcej
 • Wycieczka do "LABIRYNTU POD WARSZAWĄ".

  Dodano: 2020-09-22
  Wycieczka do

  Więcej

Kadra

Przygotowanie otoczenia i przygotowanie nauczyciela to praktyczny fundament naszego wychowania. Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”.

Maria Montessori

 • montessori

  Magdalena Witkowska.

  Jestem magistrem filologii polskiej, ponad trzynaście lat pracowałam z młodzieżą gimnazjalną. W swojej pracy zawsze starałam się szukać alternatywnych rozwiązań, które szczególnie przydają się w roli wychowawcy młodych, często zagubionych w świecie dorosłych ludzi. Ukończyłam studia podyplomowe z dziennikarstwa oraz warsztaty teatralne i aktorskie, albowiem teatr jest moją pasją. Jestem również nauczycielem Montessori, ukończyłam roczny Program wczesnej Edukacji Montessori W Polskim Instytucie Montessori.

  Dlaczego wybrałam pedagogikę Marii Montessori?

  Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, dwunastoletniego Kuby i ośmioletniej Jagody. Jak każda mama wielokrotnie zadawałam sobie mnóstwo pytań, co jest najlepsze dla moich dzieci, w jaki sposób nauczyć ich samodzielności i zbudować poczucie własnej wartości.

  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znalazłam w tradycyjnej, nie zmieniającej się od wielu lat i urzekającej z jednej strony swą prostotą, a z drugiej niebywałą mądrością - pedagogice i filozofii Marii Montessori.

NAUCZYCIELE W KIDS MONTESSORI

 • montessori

  Katarzyna Sapek-Romanowska (obecnie na urlopie wychowawczym).

  Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym. Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Od 7 lat jestem nauczycielem Montessori. Ukończyłam Kurs Wczesnej Edukacji Montessori w PIM.

  W swojej pracy lubię brak rutyny. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania zarówno dla dzieci, jak i dla nauczyciela. W dzieciach fascynuje mnie ich wewnętrzny spokój oraz moc emocji.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję nauczyciela Montessori oraz wychowawcy w grupie przedszkolnej.

  Jako nauczyciel staram się wspierać swoich podopiecznych w dążeniu do samodzielności. Poprzez codzienne zindywidualizowane zadania chcę wzmacniać ich wiarę w siebie i we własne siły.

 • montessori

  Anna Majer.

  Jestem mamą trójki dorastających dzieci. Mimo, że z wykształcenia jestem magistrem turystyki i rekreacji, to z zamiłowania od kilkunastu lat pracuję z dziećmi. To od dzieci nauczyłam się i wciąż się uczę tego, co w życiu najważniejsze. Praca z najmłodszymi stała się moją pasją.

  Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję nauczyciela Montessori oraz wychowawcy w grupie przedszkolnej.

  Metoda Montessori pozwala mi pozostać w zgodzie z samą sobą oraz czerpać radość ze współpracy z dziećmi.

 • montessori

  Ewa Rutkowska.

  Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie, zdobywając tytuł magistra o specjalności: wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i logopedią. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałam pracować z dziećmi.

  W pedagogice Montessori cenię sobie szacunek, jakim obdarza się dziecko, brak przymusu i stawianie na samodzielność. Codziennie razem z dziećmi uczę się nowych rzeczy, staram sie spojrzeć na świat ich oczami, dzięki czemu nabieram coraz większego doświadczenia w pracy z dziećmi.

  Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję wychowawcy w grupie przedszkolnej.

  Prywatnie jestem mamą sześcioletniej Lenki.

 • montessori

  Kinga Żak.

  Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Kontynuuję naukę na jednej z warszawskich uczelni. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i dzięki temu mam możliwość poszerzania swoich horyzontów.

  W przedszkolu Kids-Montessori codziennie wspieram nauczycieli w grupie przedszkolnej, pełniąc funkcję asystenta nauczyciela przedszkola.

  W pracy metodą Montessori staram się każdego dnia wspierać dzieci w ich samodzielnych wyborach oraz wzmacniam rozwój ich indywidualności. 

   

 • montessori

  Anna Rybus.

  Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, specjalność pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyłam również roczny Program Wczesnej Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

  Los sprawił, że od zawsze pracowałam z dziećmi najmniejszymi. W wychowaniu i nauczaniu dzieci najważniejszą sprawą jest dla mnie kształtowanie w nich samodzielności, poprzez cierpliwość i wyrozumiałość. Pedagogika Montessori daje taką możliwość nie tylko dzieciom, ale i nauczycielom, przed którymi stawia codziennie nowe wyzwania, ale jednoczesnie dostarcza ogromnej satysfakcji.

  W przedszkolu Kids-Montessori jestem nauczycielem Montessori oraz wychowawcą w grupie żłobkowej.

  Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek: 12-letniej Martynki i 8-letniej Nikoli.

   

 • montessori

  Anna Ońko.

  Ukończyłam studia pedagogiczne zdobywając tytuł magistra o specjalności: pedagog w zakresie opieki i wychowania z terapią pedagogiczną. Ponadto ukończyłam kurs „ Montessori dla najmłodszych od 0-3 lat” organizowany przez Polski Instytut Montessori, prowadzony przez Laurę Dupree.

  Moim celem nie jest ani nauczanie, ani formowanie dzieci według szablonu czy sztucznych wyobrażeń i oczekiwań. Chcę, by moja praca była towarzyszeniem dzieciom w ich indywidualnej, niepowtarzalnej drodze rozwoju, chcę pokazywać im piękny i zapraszający do odkrywania świat, chcę milczeć, słuchać, obserwować, by każde dziecko czuło, że jest kimś wyjątkowym, ważnym dla nas, by wierzyło w swoje możliwości. Miarą mojego sukcesu są uśmiechnięte twarze podopiecznych.

  W przedszkolu Kids-Montessori jestem nauczycielem Montessori w grupie żłobkowej.

  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwunastoletniego Natana.

 • montessori

  Katarzyna Goliasz.

  Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, specjalność pedagogika przedszkolna z logopedią, jak również kurs dla Asystentów Nauczycieli Montessori.

  Praca z najmłodszymi daje mi wiele radości i satysfakcji. Uwielbiam patrzeć, jak dzieci stają się samodzielne i wytrwałe w swej pracy czy zabawie. Cenię sobie pedagogikę Montessori, dzięki której dzieci rozwijają swoją naturalną potrzebę indywidualności.

  W Przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję asystenta nauczyciela w grupie żłobkowej.

  Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym.

 • montessori

  Aneta Pytlak.

  Od sześciu lat związana jestem z przedszkolem Kids-Montessori, miejsce to traktuję jak swój drugi dom.

  Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. W pedagogice Montessori najbardziej urzeka mnie sposób w jaki traktuje się najmłodszych, czyli ogromny szacunek i podążanie za dzieckiem. Codziennie staram się, aby w żłobku panowała życzliwa i pełna ciepła atmosfera. Dla mnie ważny jest uśmiech dziecka, dlatego codziennie staram się witać uśmiechem wszystkie dzieci.

  Ukończyłam kurs dla Asystentów Nauczycieli Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję asystenta wychowawcy w żłobku.

  Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych synów.

 • montessori

  Barbara Szczukocka.

  Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję nauczyciela języka angielskiego zarówno w grupie przedszkolnej jak i żłobkowej.

 • montessori

  Joanna Apswoude.

  Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem.W pracy i życiu najważniejsze dla mnie jest szczęście dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa. Staram się dbać, by w otoczeniu dzieci panował spokój i harmonia. Ważne dla mnie jest, by każde dziecko mogło być sobą i rozwijać się na swój wyjątkowy sposób.

  W swojej pracy staram się uwrażliwiać rodziców i nauczycieli na kwestie poszanowania indywidualności małego człowieka.

  W pedagogice Marii Montessori cenię sobie naturalny rozwój dziecka, podążanie za dzieckiem i jego potrzebami, za uwagę poświęcaną dziecięcej ciekawości, a także za to, że za pomocą wielowymiarowych elementów dydaktycznych mogą uczyć się samodzielności w myśleniu i działaniu. Uważam, że metoda Montessori daje szansę na rozwój zarówno dziecku jak i towarzyszącym mu dorosłym.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję psychologa.

  Jestem mamą sześcioletniej Marty i dwuletniego Jurka. Moje dzieci są dla mnie inspiracją i dzięki nim ten fascynujący świat jest mi tak bliski.

 • montessori

  Justyna Polakowska.

  Od 15 lat tańczę taniec towarzyski, zaczęłam właśnie w przedszkolu teraz tańczę zawodowo, posiadam najwyższą klasę taneczną "S" oraz jestem wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski jak i wielu innych zawodów tanecznych.
  Od 3 lat pracuję dziećmi w przedszkolach oraz szkołach ucząc ich tańca, baletu, kształcenia swojej koordynacji jak i rytmiki.
  Na zajęciach tanecznych dzieci uczą się przede wszystkim koordynacji, śmiałości, zapamiętywania przeróżnych figur oraz kroków jak i poruszania się w rytm muzyki.

  W przedszkolu i żłobku Kids-Montessori prowadzę zajęcia taneczne.

 • montessori

  Katarzyna Bychowska-Koczergo.

  Nazywam się Kasia Bychowska-Koczergo,jestem doradcą dietetycznym. Urodziłam się w Warszawie i tam też skończyłam Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na SGGW. Jestem również po studiach dyplomowych z dietetyki w Instytucie Żywości i Żywienia Człowieka w Warszawie. Zawód dietetyka wymaga ciągłego poszerzania wiedzy, kształcę się nieustannie i staram się łączyć dietetykę nowoczesną z dietetyką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przy udziale dużej dawki zdrowego rozsądku.
     
  Lubię pracę z dziećmi, one są szczere, prawdziwe i bardzo ciekawe tego co robimy. Na zajęciach kulinarnych prowadzę mój autorski program – jak mądrze, zdrowo i pysznie karmić dzieci. Wspólnie z dziećmi; kroimy, siekamy, obieramy, wyciskamy, miksujemy, mieszamy, wąchamy... podjadamy przede wszystkim warzywa, owoce a także inne produkty tzw. zdrowe.  Uczymy się tego co jeść, aby być zdrowym i zdrowo rosnąć.

  Jestem żoną, mamą trzech córek, prowadzę dom, pracuję zawodowo. Mam dwa psy i dwa koty.

  W przedszkolu Kids-Montessori prowadzę zajęcia kulinarne.

 • montessori

  Aleksandra Tkaczyk.

  Jestem muzykologiem, absolwentką Studium C.Orffa przy AMFC w Warszawie, certyfikowanym nauczycielem gordonowskim, członkiem Polskiego Towarzystwa Edwina E.Gordona oraz Polskiego Towarzystwa C.Orffa, która od kilkunastu lat prowadzi zajęcia
  umuzykalniające w przedszkolach, żłobkach i domach kultury, warsztaty Rodzinne Muzykowanie oraz cykl koncertów muzycznych
  dla małych dzieci i ich rodziców "Wszystko gra" w CKiIO w Podkowie Leśnej.

  W przedszkolu Kids-Montessori prowadzę zajęcia umuzykalniające w grupie przedszkolnej oraz w grupie żłobkowej.

 • montessori

  Grzegorz Bazyli Majer.

  Pływanie - moja wielka pasja. Dzielę ją ze wszystkimi moimi uczniami. Nie ma dla mnie większej radości i szczęścia kiedy widzę pierwsze efekty swojej pracy - szczególnie u najmłodszych pływaków - to uczucie wolności kiedy sami się zanurzają, nurkują, pływają...

  Na co dzień związany jestem z pływalnią "Wodnik 2000" w Grodzisku Mazowieckim, gdzie prowadzę zajęcia z niemowlakami, dziećmi i dorosłymi.

  Jestem trenerem pływania II klasy, czynnym ratownikiem WOPR, trenerem w UKS "Sparta" Grodzisk Mazowiecki, członkiem Stowarzyszenia Pływania Niemowląt, wielkim miłośnikiem nauczania wg koncepcji Halliwick.

   

 • montessori

  Milena Pietraszko.

  Jestem magistrem administracji po Uniwersytecie Warszawskim. Umiejętności pedagogiczne rozwijałam poprzez sprawowanie opieki nad dziećmi w wieku żłobkowym podczas studiów. Jestem osobą spokojną i opanowaną. Swoim łagodnym usposobieniem łatwo nawiązuję kontakt z najmłodszymi. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości oraz satysfakcji, a ich uśmiech jest dla mnie najlepszą motywacją. Metoda Marii Montessori zafascynowała mnie indywidualnym podejściem do dziecka, rozwijaniem jego samodzielności oraz wiary we własne siły.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję pomocy nauczyciela w grupie żłobkowej.

   

 • montessori

  Natalia Dykowska.

  Jestem studentką ostatniego roku pedagogiki w specjalności przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Obecnie podnoszę również swoje kwalifikacje zawodowe na licznych kursach i warsztatach z zakresu pedagogiki. Praktykując zasady Marii Montessori we współpracy z najmłodszymi utwierdziłam się w przekonaniu, że kluczowe w rozwoju naszych podopiecznych jest dawanie im w codziennym życiu szansy na bycie samodzielnym, aby mogli poznawać świat odkrywając swoją osobowość i budując poczucie własnej wartości. Praca z dziećmi daje mi poczucie ogromnego spełnienia, gdyż każdego dnia mam okazję nauczyć się czegoś nowego.

  W przedszkolu Kids-Montessori wspieram nauczycieli w grupie przedszkolnej, pełniąc funkcję asystenta nauczyciela przedszkola.

  W wolnych chwilach lubię słuchać muzyki klasycznej oraz czytać, zwłaszcza książki pozwalające na zgłębienie tajemnic psychologii i rozwoju człowieka.

facebook