604 974 474 kontakt@kids-montessori.pl

Aktualności

 • Spacer jesienny

  Dodano: 2017-10-17
  Spacer jesienny

  Spacer jesienny

  Więcej
 • Wycieczka do wioski pod Kogutem

  Dodano: 2017-09-26
  Wycieczka do wioski pod Kogutem

  Wycieczka do Wioski pod Kogutem

  Więcej

Kadra

Przygotowanie otoczenia i przygotowanie nauczyciela to praktyczny fundament naszego wychowania. Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”.

Maria Montessori

 • montessori

  Magdalena Witkowska.

  Jestem magistrem filologii polskiej, ponad trzynaście lat pracowałam z młodzieżą gimnazjalną. W swojej pracy zawsze starałam się szukać alternatywnych rozwiązań, które szczególnie przydają się w roli wychowawcy młodych, często zagubionych w świecie dorosłych ludzi. Ukończyłam studia podyplomowe z dziennikarstwa oraz warsztaty teatralne i aktorskie, albowiem teatr jest moją pasją. Jestem również nauczycielem Montessori, ukończyłam roczny Program wczesnej Edukacji Montessori W Polskim Instytucie Montessori.

  Dlaczego wybrałam pedagogikę Marii Montessori?

  Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, dziewięcioletniego Kuby i pięcioletniej Jagody. Jak każda mama wielokrotnie zadawałam sobie mnóstwo pytań, co jest najlepsze dla moich dzieci, w jaki sposób nauczyć ich samodzielności i zbudować poczucie własnej wartości.

  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znalazłam w tradycyjnej, nie zmieniającej się od wielu lat i urzekającej z jednej strony swą prostotą, a z drugiej niebywałą mądrością - pedagogice i filozofii Marii Montessori.

  • NAUCZYCIELE W KIDS MONTESSORI

   • montessori

    Katarzyna Sapek-Romanowska.

    Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym. Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Od 7 lat jestem nauczycielem Montessori. Ukończyłam Kurs Wczesnej Edukacji Montessori w PIM.

    W swojej pracy lubię brak rutyny. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania zarówno dla dzieci, jak i dla nauczyciela. W dzieciach fascynuje mnie ich wewnętrzny spokój oraz moc emocji.

    W przedszkolu Kids Montessori pełnię funkcję nauczyciela Montessori oraz wychowawcy w grupie przedszkolnej.

    Jako nauczyciel staram się wspierać swoich podopiecznych w dążeniu do samodzielności. Poprzez codzienne zindywidualizowane zadania chcę wzmacniać ich wiarę w siebie i we własne siły.

   • montessori

    Anna Majer.

    Jestem mamą trójki nastolatków. Mimo że z wykształcenia jestem magistrem turystyki i rekreacji, to z zamiłowania od wielu lat pracuję z dziećmi. To od dzieci nauczyłam się i wciąż się uczę tego, co w życiu najważniejsze. Praca z najmłodszymi stała się moją pasją.

    Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori  w Polskim Instytucie Montessori.

    W Przedszkolu Kids Montessori pełnię funkcję nauczyciela Montessori oraz wychowawcy w grupie przedszkolnej.

    Metoda Montessori pozwala mi pozostać w zgodzie z samą sobą oraz czerpać radość ze współpracy z dziećmi.

   • montessori

    Marta Janowska.

    Od 12 lat pracuję z dziećmi, ucząc języka angielskiego. Uzyskalam stopień magistra, kończąc Wydział Pedagogiczny na Uniwersytecie Poznańskim. Posiadam także certyfikat CAE, niezbędny do pracy w placówkach oświatowych.

    W przedszkolu Kids Montessori jestem nauczycielem języka angielskiego w grupie przedszkolnej oraz w grupie żłobkowej, codziennie towarzyszę dzieciom przez 3,5 godziny. Stawiam na naukę poprzez zabawę. Korzystam z licznych pomocy, często wykonanych własnoręcznie. Podczas zajęć sięgam do zajęć plastycznych, ruchowych, dramy. Rozmawiamy, śpiewamy, malujemy, szyjemy, czytamy i słuchamy.

    W pracy metodą Montessori cenię szacunek do dziecka i umiejętność dostrzegania jego indywidualnych potrzeb rozwojowych. Odkąd sama jestem mamą dwóch chłopców, wiele z tej filozofii chętnie wcielm w życie " na własnym podwórku".

   • montessori

    Ewa Rutkowska.

    Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie, zdobywając tytuł magistra o specjalności: wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i logopedią. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałam pracować z dziećmi.

    W pedagogice Montessori cenię sobie szacunek, jakim obdarza się dziecko, brak przymusu i stawianie na samodzielność. Codziennie razem z dziećmi uczę się nowych rzeczy, staram sie spojrzeć na świat ich oczami, dzięki czemu nabieram coraz większego doświadczenia w pracy z dziećmi.

    W przedszkolu Kids Montessori pełnię funkcję pomocy wychowawcy w grupie przedszkolnej.

    Prywatnie jestem mamą dwuletniej Lenki.

   • montessori

    Kinga Nowak.

    Ukończyłam roczną szkołę na kierunku Asystent Nauczyciela Przedszkola. Jako młoda osoba poszukuję swojego miejsca i możliwości rozwoju. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego w tym roku podjęłam studia pedagogiczne na Akademii Marii Grzegorzewskiej, dzięki którym będę mogła rozwijać się i poszerzać swoje horyzonty.

    W Przedszkolu Kids Montessori pełnię funkcję Pomocy Nauczyciela w grupie przedszkolnej.

    W pracy metodą Montessori staram się umożliwiać dzieciom bycie samodzielnym, przede wszystkim cenię sobie to, że mogę się od nich wiele nauczyć.

   • montessori

    Anna Rybus.

    Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, specjalność pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyłam również roczny Program Wczesnej Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

    Los sprawił, że od zawsze pracowałam z dziećmi najmniejszymi. W wychowaniu i nauczaniu dzieci najważniejszą sprawą jest dla mnie kształtowanie w nich samodzielności, poprzez cierpliwość i wyrozumiałość. Pedagogika Montessori daje taką możliwość nie tylko dzieciom, ale i nauczycielom, przed którymi stawia codziennie nowe wyzwania, ale jednoczesnie dostarcza ogromnej satysfakcji.

    W przedszkolu Kids Montessori jestem nauczycielem Montessori oraz wychowawcą w grupie żłobkowej.

    Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek: 8-letniej Martynki i 4-letniej Nikoli.

     

   • montessori

    Anna Ońko.

    Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika, specjalność pedagog w zakresie opieki i wychowania z terapią pedagogiczną.

    W pedagogice Montessori niezwykle cenię sobie wolność rozumianą jako wolność wyboru, indywidualne traktowanie dziecka, brak przymusu i niezdrowej konkurencji. Miarą mojego sukcesu są uśmiechnięte twarze podopiecznych.

    W przedszkolu Kids Montessori jestem wychowawcą w grupie żłobkowej.

    Prywatnie jestem mamą wspaniałego 7-letniego syna Natana.

   • montessori

    Katarzyna Goliasz.

    Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, specjalność pedagogika przedszkolna z logopedią.

    Praca z najmłodszymi daje mi wiele radości i satysfakcji. Uwielbiam patrzeć, jak dzieci stają się samodzielne i wytrwałe w swej pracy czy zabawie. Cenię sobie pedagogikę Montessori, dzięki której dzieci rozwijają swoją naturalną potrzebę indywidualności.

    W Przedszkolu Kids Montessori pełnię funkcję pomocy nauczyciela w grupie żłobkowej.

    Prywatnie jestem mamą dziesięcioletniej Amelki i czteroletniego Oskarka.

   • montessori

    Aneta Pytlak.

    Od dwóch lat związana jestem z przedszkolem Kids Montessori, miejsce to traktuję jak swój drugi dom.

    Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. W pedagogice Montessori najbardziej urzeka mnie sposób w jaki traktuje się najmłodszych, czyli ogromny szacunek i podążanie za dzieckiem. Codziennie staram się, aby zarówno w przedszkolu jak i żłobku panowała życzliwa i pełna ciepła atmosfera. Dla mnie ważny jest uśmiech dziecka, dlatego codziennie staram się witać uśmiechem wszystkie dzieci.

    W przedszkolu Kids Montesori pełnię funkcję pomocy wychowawców przede wszystkim w żłobku, ale i w przedszkolu.

    Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych synów.

   • montessori

    Joanna Apswoude.

    Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem.W pracy i życiu najważniejsze dla mnie jest szczęście dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa. Staram się dbać, by w otoczeniu dzieci panował spokój i harmonia. Ważne dla mnie jest, by każde dziecko mogło być sobą i rozwijać się na swój wyjątkowy sposób.

    W swojej pracy staram się uwrażliwiać rodziców i nauczycieli na kwestie poszanowania indywidualności małego człowieka.

    W pedagogice Marii Montessori cenię sobie naturalny rozwój dziecka, podążanie za dzieckiem i jego potrzebami, za uwagę poświęcaną dziecięcej ciekawości, a także za to, że za pomocą wielowymiarowych elementów dydaktycznych mogą uczyć się samodzielności w myśleniu i działaniu. Uważam, że metoda Montessori daje szansę na rozwój zarówno dziecku jak i towarzyszącym mu dorosłym.

    W przedszkolu Kids Montessori pełnię funkcję psychologa.

    Jestem mamą sześcioletniej Marty i dwuletniego Jurka. Moje dzieci są dla mnie inspiracją i dzięki nim ten fascynujący świat jest mi tak bliski.

   • montessori

    Agata Balińska.

    Pochodzę z rodziny kilku pokoleń fotografów. Od dzieciństwa moją pasją była sztuka. Ukończyłam Wydział Malarstwa na warszawskiej ASP I podyplomowe studia arteterapii. Pracuję z dziećmi w różnym przedziale wiekowym od 1,5 roku do 18 lat. Aktualnie prowadzę autorskie zajęcia plastyczne w kilku grupach, zarówno w przedszkolach jak i w szkole. Moje zajęcia polegają na kreatywnej zabawie, efekt końcowy jest mniej ważny od samego procesu tworzenia.Tematy zajęć często związane są z podstawowymi pojęciami takimi, jak kontrast, plama, portret, pejzaż. Wspólnie z dziećmi oglądamy albumy ze sztuką oraz atlasy zwierząt i roślin.Przyglądamy się przyrodzie i obserwujemy jakie kolory ma natura. Za najważniejsze w pracy z dziećmi uważam pozwalanie im na naturalną i indywidualną ekspresję i wspólne znajdowanie niepowtarzalnych rozwiązań.

    W przedszkolu Kids Montessori prowadzę warsztaty dla dzieci: spotkania ze sztuką.

    Jestem mamą dziewięcioletniego Franka i sześcioletniej Klary.

   • montessori

    Kacper Borowiecki.

    Jestem magistrem socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem dwuletnie studium plastyczne na kierunku Ceramika. Jako firma CARAMEL Warsztaty i Eventy Artystyczne prowadzę zajęcia w przedszkolach, szkołach i domach kultury - głównie ceramikę.

    W przedszkolu i w żłobku Kids Montessori prowadzę zajecia z ceramiki.

    W trakcie zajęć dzieci zapoznają się z charakterystyką materiału, poznają różne metody i techniki tworzenia - od formowania przedmiotu po szkliwienie. Zajęcia również obejmują naukę toczenia na kole garncarskim. Na każdych zajęciach dzieci realizują konkretny temat, poparty przykładowymi pracami. Jest to jedynie inspiracja, a prowadzący nie ogranicza swobody twórczej dzieci. Jeśli dziecko ma własny plan, może go swobodnie realizować.

   • montessori

    Karolina Różańska.

    Jestem absolwentką Logopedii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzę zajęcia logopedyczne, na których wspieram rozwój skutecznej komunikacji, pomagam dzieciom przyswoić poprawną wymowę. Korzystając ze specjalistycznej wiedzy ale i z doświadczeń z własnymi dziećmi, pracuję indywidualnie z podopiecznym, przekazuję wskazówki dla rodziców do pracy w domu. Praca logopedyczna jest często mozolnym procesem, ale efekty mogą być zadziwiające i dawać ogromną satysfakcję zarówno ćwiczącemu, jego rodzicom jak i logopedzie.

    W przedszkolu i żłobku Montessori prowadzę terapię logopedyczną.

    Jestem mamą czternastoletniego Pawła, dwunastoletniego Michała.

    Od 15 lat tańczę taniec towarzyski, zaczęłam właśnie w przedszkolu teraz tańczę zawodowo, posiadam najwyższą klasę taneczną "S" oraz jestem wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski jak i wielu innych zawodów tanecznych.

    Od 3 lat pracuję dziećmi w przedszkolach oraz szkołach ucząc ich tańca, baletu, kształcenia swojej koordynacji jak i rytmiki.

    Na zajęciach tanecznych dzieci uczą się przede wszystkim koordynacji, śmiałości, zapamiętywania przeróżnych figur oraz kroków jak i poruszania się w rytm muzyki.

    W przedszkolu i żłobku Montessori prowadzę zajęcia taneczne.

     

   • montessori

    Aleksandra Sadolewska.

    Jestem instruktorem gimnastyki korekcyjnej, mam ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności gimnastyka korekcyjna.

    Na moich zajęciach dzieci kształtują nawyk prawidłowej postawy ciała. Przez gry i zabawy ćwiczymy motorykę dużą, wzmacniamy poszczególne partie mięśniowe naszego ciała. Ale głównie się super bawimy. W weekendy zamieniam się w animatora zabaw dla dzieci i prowadzę imprezy urodzinowe. Uwielbiam prace z dziećmi, tak naprawdę uśmiech dziecka to największe podziękowanie za moją pracę.

     

    W przedszkolu Montessori prowadzę zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

facebook