604 974 474 kontakt@kids-montessori.pl

Aktualności

 • ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE ŻŁOBKOWEJ

  Dodano: 2023-06-30
  ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE ŻŁOBKOWEJ

  Więcej
 • ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ

  Dodano: 2023-06-29
  ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ

  Więcej

Kadra

Przygotowanie otoczenia i przygotowanie nauczyciela to praktyczny fundament naszego wychowania. Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”.

Maria Montessori

 • montessori

  Magdalena Witkowska.

  Jestem magistrem filologii polskiej, ponad trzynaście lat pracowałam z młodzieżą gimnazjalną. W swojej pracy zawsze starałam się szukać alternatywnych rozwiązań, które szczególnie przydają się w roli wychowawcy młodych, często zagubionych w świecie dorosłych ludzi. Ukończyłam studia podyplomowe z dziennikarstwa oraz warsztaty teatralne i aktorskie, albowiem teatr jest moją pasją. Jestem również nauczycielem Montessori, ukończyłam roczny Program wczesnej Edukacji Montessori W Polskim Instytucie Montessori. Skończyłam również Intensywny Kurs Mediacji wg Porozumienia Bez Przemocy (NVC Mediation Immersion Program).

  Dlaczego wybrałam pedagogikę Marii Montessori?

  Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, czternastoletniego Kuby i dziesięcioletniej Jagody. Jak każda mama wielokrotnie zadawałam sobie mnóstwo pytań, co jest najlepsze dla moich dzieci, w jaki sposób nauczyć ich samodzielności i zbudować poczucie własnej wartości.

  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znalazłam w tradycyjnej, nie zmieniającej się od wielu lat i urzekającej z jednej strony swą prostotą, a z drugiej niebywałą mądrością - pedagogice i filozofii Marii Montessori.

NAUCZYCIELE W KIDS MONTESSORI

 • montessori

  Anna Majer.

  Jestem mamą trójki dorastających dzieci. Mimo, że z wykształcenia jestem magistrem turystyki i rekreacji, to z zamiłowania od kilkunastu lat pracuję z dziećmi. To od dzieci nauczyłam się i wciąż się uczę tego, co w życiu najważniejsze. Praca z najmłodszymi stała się moją pasją.

  Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori oraz Intensywny Kurs Mediacji wg Porozumienia Bez Przemocy (NVC Mediation Immersion Program).

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję nauczyciela Montessori oraz wychowawcy w grupie przedszkolnej.

  Metoda Montessori pozwala mi pozostać w zgodzie z samą sobą oraz czerpać radość ze współpracy z dziećmi.

 • montessori

  Ewa Rutkowska.

  Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie, zdobywając tytuł magistra o specjalności: wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i logopedią. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałam pracować z dziećmi.

  W pedagogice Montessori cenię sobie szacunek, jakim obdarza się dziecko, brak przymusu i stawianie na samodzielność. Codziennie razem z dziećmi uczę się nowych rzeczy, staram sie spojrzeć na świat ich oczami, dzięki czemu nabieram coraz większego doświadczenia w pracy z dziećmi.

  Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję wychowawcy w grupie przedszkolnej.

  Prywatnie jestem mamą Lenki.

 • montessori

  Kinga Żak.

  Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Kontynuuję naukę na jednej z warszawskich uczelni. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i dzięki temu mam możliwość poszerzania swoich horyzontów.

  W przedszkolu Kids-Montessori codziennie wspieram nauczycieli w grupie przedszkolnej, pełniąc funkcję asystenta nauczyciela przedszkola.

  W pracy metodą Montessori staram się każdego dnia wspierać dzieci w ich samodzielnych wyborach oraz wzmacniam rozwój ich indywidualności. 

  Pani Kinga przebywa aktualnie na urlopie macierzyńskim.

 • montessori

  Paulina Górkiewicz-Skokuń.

  Ukończyłam kurs Nauczyciela Wczesnej Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.                        

  Od kilku lat pracuję z dziećmi jako przewodnik i pomocnik najpierw na żłobkowym, a później przedszkolnym gruncie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności, kierując się zarówno w stronę NVC jak i technik Mindfulness.                     

  Metoda Montessori jest bliska mojemu sercu, głęboko wierzę, że wspierajac u dziecka poczucie własnej wartości i wiarę w siebie, pozwalamy mu rozwijać jego samodzielność i indywidualność.                                                          

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję asystenta nauczyciela.

 • montessori

  Barbara Szczukocka.

  Ukończyłam roczny Program Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję nauczyciela języka angielskiego zarówno w grupie przedszkolnej jak i żłobkowej.

 • montessori

  Anna Rybus.

  Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie, specjalność pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Ukończyłam roczny Program Wczesnej Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori. Uzyskałam dyplom nauczyciela Montessori dzieci od 0 do lat 3 na kursie organizowanym przez Polskie Centrum Montessori.

  Los sprawił, że od zawsze pracowałam z dziećmi najmniejszymi. W wychowaniu i nauczaniu dzieci najważniejszą sprawą jest dla mnie kształtowanie w nich samodzielności, poprzez cierpliwość i wyrozumiałość. Pedagogika Montessori daje taką możliwość nie tylko dzieciom, ale i nauczycielom, przed którymi stawia codziennie nowe wyzwania, ale jednoczesnie dostarcza ogromnej satysfakcji.

  W przedszkolu Kids-Montessori jestem nauczycielem Montessori oraz wychowawcą w grupie żłobkowej.

  Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek.

   

 • montessori

  Anna Ońko.

  Ukończyłam studia pedagogiczne zdobywając tytuł magistra o specjalności: pedagog w zakresie opieki i wychowania z terapią pedagogiczną. Ponadto ukończyłam kurs „ Montessori dla najmłodszych od 0-3 lat” organizowany przez Polski Instytut Montessori, prowadzony przez Laurę Dupree.

  Moim celem nie jest ani nauczanie, ani formowanie dzieci według szablonu czy sztucznych wyobrażeń i oczekiwań. Chcę, by moja praca była towarzyszeniem dzieciom w ich indywidualnej, niepowtarzalnej drodze rozwoju, chcę pokazywać im piękny i zapraszający do odkrywania świat, chcę milczeć, słuchać, obserwować, by każde dziecko czuło, że jest kimś wyjątkowym, ważnym dla nas, by wierzyło w swoje możliwości. Miarą mojego sukcesu są uśmiechnięte twarze podopiecznych.

  W przedszkolu Kids-Montessori jestem nauczycielem Montessori w grupie żłobkowej.

  Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą Natana.

 • montessori

  Katarzyna Goliasz.

  Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka w Warszawie, specjalność pedagogika przedszkolna z logopedią, jak również kurs dla Asystentów Nauczycieli Montessori. Uzyskałam dyplom nauczyciela Montessori dzieci od 0 do lat 3 na kursie organizowanym przez Polskie Centrum Montessori.

  Praca z najmłodszymi daje mi wiele radości i satysfakcji. Uwielbiam patrzeć, jak dzieci stają się samodzielne i wytrwałe w swej pracy czy zabawie. Cenię sobie pedagogikę Montessori, dzięki której dzieci rozwijają swoją naturalną potrzebę indywidualności.

  W Przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję asystenta nauczyciela w grupie żłobkowej.

  Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym.

 • montessori

  Aneta Pytlak.

  Od dziesięciu lat związana jestem z przedszkolem Kids-Montessori, miejsce to traktuję jak swój drugi dom.

  Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję. W pedagogice Montessori najbardziej urzeka mnie sposób w jaki traktuje się najmłodszych, czyli ogromny szacunek i podążanie za dzieckiem. Codziennie staram się, aby w żłobku panowała życzliwa i pełna ciepła atmosfera. Dla mnie ważny jest uśmiech dziecka, dlatego codziennie staram się witać uśmiechem wszystkie dzieci.

  Ukończyłam kurs dla Asystentów Nauczycieli Montessori.

  W przedszkolu Kids-Montessori pełnię funkcję asystenta wychowawcy w żłobku.

  Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych synów.

 • montessori

  Iwona Wąsowicz.

  Pracę w Kids-Montessori rozpoczęłam w 2015 roku. Przekraczając próg placówki Montessori nie wiedziałam jeszcze jak bardzo zmieni się moje życie. To tutaj poznałam pedagogikę Marii Montessori, która mnie urzekła. Byłam pod ogromnym wrażeniem, gdy zobaczyłam szacunek, sympatię i cierpliwość jaką okazywano małym ludziom na drodze do samodzielności.

  Ukończyłam kurs na Asystenta nauczyciela Montessori w przedszkolu. Uzyskałam dyplom nauczyciela Montessori dzieci od 0 do lat 3 na kursie organizowanym przez Polskie Centrum Montessori.

  Praca z dziećmi jest wg mnie czymś najlepszym co można robić w życiu. Jest ona źródłem wielu radosnych chwil.

  W żłobku Kids-Montessori pełnię funkcję asystenta nauczyciela.

 • montessori

  Aleksandra Tkaczyk.

  Jestem muzykologiem, absolwentką Studium C.Orffa przy AMFC w Warszawie, certyfikowanym nauczycielem gordonowskim, członkiem Polskiego Towarzystwa Edwina E.Gordona oraz Polskiego Towarzystwa C.Orffa, która od kilkunastu lat prowadzi zajęcia
  umuzykalniające w przedszkolach, żłobkach i domach kultury, warsztaty Rodzinne Muzykowanie oraz cykl koncertów muzycznych
  dla małych dzieci i ich rodziców "Wszystko gra" w CKiIO w Podkowie Leśnej.

  W przedszkolu Kids-Montessori prowadzę zajęcia umuzykalniające w grupie przedszkolnej oraz w grupie żłobkowej.

 • montessori

  Grzegorz Bazyli Majer.

  Pływanie - moja wielka pasja. Dzielę ją ze wszystkimi moimi uczniami. Nie ma dla mnie większej radości i szczęścia kiedy widzę pierwsze efekty swojej pracy - szczególnie u najmłodszych pływaków - to uczucie wolności kiedy sami się zanurzają, nurkują, pływają...

  Na co dzień związany jestem z pływalnią "Wodnik 2000" w Grodzisku Mazowieckim, gdzie prowadzę zajęcia z niemowlakami, dziećmi i dorosłymi.

  Jestem trenerem pływania II klasy, czynnym ratownikiem WOPR, trenerem w UKS "Sparta" Grodzisk Mazowiecki, członkiem Stowarzyszenia Pływania Niemowląt, wielkim miłośnikiem nauczania wg koncepcji Halliwick.

   

 • montessori

  Anna Zakościelna.

   

  Jestem magistrem wychowania fizycznego ze specjalizacją korekcja wad postawy.

  W przedszkolu Kids-Montessori prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej.

  Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej dzieci, wytworzenie nawyków przyjmowania prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie mięśni kształtujących sylwetkę, przeciwdziałanie płaskostopiu. Pragnę by ćwiczenia wzmocniły prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, ale również sprawiły dzieciom ogromną radość, wzmocniły pozytywną samoocenę, a w późniejszym życiu spowodowały ciągłą chęć i potrzebę ruchu.

 • montessori

  Katarzyna Bychowska-Koczergo.

  Nazywam się Kasia Bychowska-Koczergo,jestem doradcą dietetycznym. Urodziłam się w Warszawie i tam też skończyłam Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na SGGW. Jestem również po studiach dyplomowych z dietetyki w Instytucie Żywości i Żywienia Człowieka w Warszawie. Zawód dietetyka wymaga ciągłego poszerzania wiedzy, kształcę się nieustannie i staram się łączyć dietetykę nowoczesną z dietetyką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przy udziale dużej dawki zdrowego rozsądku.
     
  Lubię pracę z dziećmi, one są szczere, prawdziwe i bardzo ciekawe tego co robimy. Na zajęciach kulinarnych prowadzę mój autorski program – jak mądrze, zdrowo i pysznie karmić dzieci. Wspólnie z dziećmi; kroimy, siekamy, obieramy, wyciskamy, miksujemy, mieszamy, wąchamy... podjadamy przede wszystkim warzywa, owoce a także inne produkty tzw. zdrowe.  Uczymy się tego co jeść, aby być zdrowym i zdrowo rosnąć.

  Jestem żoną, mamą trzech córek, prowadzę dom, pracuję zawodowo. Mam dwa psy i dwa koty.

  W przedszkolu Kids-Montessori prowadzę zajęcia kulinarne.

facebook